un sfat va rog

Diverse

Postata de luciana131990 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,

Totul a inceput in noiembrie 2014, Bunicul meu grav bolnav cea mai importanta persoana din viata mea se stingea sub ochii mei chiar daca incercam toate tratamentele.
Dupa moartea lui am inceput sa am niste dureri sub coasta stanga, dureri de cap amortela de cap ,am rugat sa cheme salvarea ca fac infarct si mor.(asa a murit bunicul meu).
Am facut analize de sange , bilirubina directa putin marit 0.40 timpul quick si inr-ul si ele putin marite.
Am facut ecografie, totul ok.(litiaza renala la rinichiul stanga 6-7mm).
Am ajuns la urgenta de frica infarctului mi a facut ekg .totul ok.
Acum am un tremur interior , frica de moarte si cancer toata ziua citesc pe net tot felul de diagnostice.
Scaunul este modificat , fragmentat si .ai deschis la culoare cu alternare intre diaree si constipatie , predomina constipatia.
Am slabit si vreo 7 kg in 2 luni 2 luni jumatate lucru care m-a speriat si mai tare.
Acum durerile sub coasta dispar o perioada si mai reapar.
Am urmat tratament cu rowatimex 30 de zile plus tratament pentru colon iritabil fara prea multe rezultate.
Astazi prima urina a fost rosiatica.doar prima..
Va rog sa ma sfatuiti

Multumesc,
Lucian

Raspunsuri (3)

Marcy

acum 9 ani

Buna ziua . Nu te speria . Simptomele pe care le ai tu le am si eu , chiar mult mai multe .Sunt din cauza socului pierderii bunicului tau . Eu acum un am mi-am pierdut o prietana si asa a inceput si la mine . Cu durere sub coaste , greata , stari de voma , am slabit mult , nu puteam manca nimic. Am facut o gramada de investigatii dar toate au iesit ok. Urina , am luat-o intr o dim sa fac o analiza pt ca ma durea burta, si pana m-am pregatit sa o duc la laborator se ingrosase , se facuse ca o creama care se taie :). M-am speriat dar totul a iesit ok.totul este din cauza psihica .Oricum , ca sa fi sigura ,poti sa mai faci investigatii .Multa sanatate .

luciana131990

acum 9 ani

Noi eram foarte apropiati , de la un an si pana la 24 inainte sa moara am dormit in acelasi pat, eu nu am tata si el a fost tata, nu il pot numi bunic.
Daca ce am eu este de ordin psihic inseamna ca i am subestimat mult influenta asupra corpului.
Eu sunt mai rusinos "slab de inger" de fel.

luciana131990

acum 9 ani

Buna,

Multumesc pentru raspuns,

Astazi dimineata am avut 2 socuri , urina cu sange si un scaun ciudat ca o gelatina transparenta cu urme mici de fecale in ea..din nou panica..