un sfat va rog!!!

Diverse

Postata de iordana1 cu 15 ani in urma.

ieri am fost diagnosticata cu masoza fibrochistica si m-am cam speriat:(..problema este ca acum 6 zile am inceput sa tin regim si sa i-au capsula super slim pt slabit care m-a ajutat enorm!!am slabit deja 4 kg..odata ce incep tratamentul pt chisturile la san crede-ti k ar trebuii sa opresc regimul?m-am gandit ca aceste capsule sunt pe baza de plante si nu au cum sa-mi afecteze tratamentul...daca le opresc cred ca ma voi ingrasa dublu:((ce pot sa fac?

Raspunsuri (4)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Din cate stiu capsulele super-slim, nu se administreaza persoanelor hipertensive, cardiace, celor cu diabet si probleme renale.
Insa conteaza si ce tratament ai pentru masoza fibrochistica, sa nu reactioneze cu aceste capsule. N-ar fi fost rau sa intrebi medicul care ti-a prescris tratamentul.
Numai bine!

acum 15 ani

Buna D33a,

Ce medicatie ti s-a prescris pentru masoza?
Producatorii Super Slim afirma ca pilulele nu reactioneaza negativ in asociere cu alte medicamente; cu toate acestea, este important de citit prospetul medicamentelor pe care le administrezi pentru afectuinea descoperita; este posibil ca aceste medicamente sa reactioneze negativ in asociere cu diferite substante din compozitia pilulei.
Cu toate acestea, daca ti s-a prescris un tratament puternic (de aceea ar fi benefic sa stim ce prescriptie ai) este posibil sa trebuiasca sa te hranesti bine pe parcursul tratamentului, pentru a nu risca probleme cu stomacul sau de alta natura;
Gandeste-te ca totusi, chiar daca Super Slim este un produs naturist, are rolul de a diminua absorbtiile...

Revino cu mai multe detlii!

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Parerea mea este sa mergi la un medic nutritionist pt ca el stie ce fel de reteta sa-ti dea pt a slabi cat vrei. Eu una nu am incredere in aceste pastile chiar daca sunt pe baza de plante. Iti poate afecta glanda tiroida fara ca tu sa-ti dai seama. Am mai auzit de la diferite persoane ca dupa o dieta cu pastile s-au ingrasat enorm de mult. De aceea te sfatuiesc sa mergi la un medic nutritionist. Sanatate si sa ne tii la curent

silvia153

acum 14 ani

Buna,
trebuie sa ai mare grija cu pililele de slabit!
Eu cunosc o prietena a unei rude care a decedat la varsta de 28 de ani din cauza acestor pilule de slabit. A slabit mult prea repede si inima a cedat, desi nu era cardiaca si avea inainte o stare perfecta!
Daca pot sa te ajut cu o recomandare de tratament pt slabit, dar lenta, nu agresiva si nu cu pilule de slabit, ci cu suplimente care regleaza metabolismul imi poti scrie la [email protected]
Mare atentie la agresarea organismului!