umflaturi la nivelul capului

Diverse

Postata de Elena173136496 cu 11 ani in urma.

Buna ziua!
Am 23 de ani si incerc sa aflu un raspuns.
De mai bine de un an si jumatate mi-au crescut la nivelul pielii capului niste noduli foarte tari.Nu ii simt si nu ma deranjeaza in mod normal.Ma dor doar daca ii apas cu degetul. Unul dintre ei a ajuns acum de dimensiunea unghiei de la degetul mare al mainii. Creste constant in diametru si in inaltime.Odata cu el se ridica si ceilalti doi.Nu stiu ce sa fac in privinta aceasta.Va rog ajutati-ma cu un sfat sau o parere.Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat se efectuati un consult chirurgical pentru a fi apreciati de catre un medic ( consistenta, relatia cu planurile supra si subiacenta\\e, mobiliate, etc) si eventual sa-i eliminati chirurgical. Printre cauze: lipom, chist, etc.