Umflatura in spatele urechii

Diverse

Postata de catalinP88 cu 12 ani in urma.

Acum vreo 2 si ceva, am fost la Clinica Dorobanti prezentand o umflatura in spatele urechii drepte. Doamna doctor care m-a consultat atunci mi-a spus ca este un lipom si ca poate fi extras chirurgical sau pot sa il las si in timp sunt sanse sa se retraga singur. La momentul acela, mai aveam un astfel de lipom pe frunte care imi aparuse cu vreo 3 ani inainte dar car in final s-a retras. Vazand ca intr-adevar, in timp se retrag, nu i-am mai acordat prea mare atentie fiind si intr-o zona putin vizibila. Doar ca, de cateva zile, s-a marit subit devenind si putin rosu spre varf. Nu doare decat la atingere, dar este foarte incomod noaptea. In dimineata asta m-am programat din nou la aceeasi clinica (alt doctor de data asta) insa programarea este pentru data de 30. Aveti vreo idee despre ce ar putea sa fie vorba?

Raspunsuri (1)

mihaelanica

acum 12 ani

te rog din tot sufletul sa nu faci absolut nici o operatie !!!.cere sa faci un rmn! fata mea de 17 ani a avut o umflatura la urechea dreapta care nu s-a trecut din contra s-a inrosit si in doua luni a crescut si mai mult .In nestiinta mea,dar si la sfatul medicilor,vreo 4 la numar,am operat-o.Din pacate era un sarcom!Am facut 10 cure de citostatice si acum sper sa fie bine Urmeaza sa facem un al 4-lea rmn!Asa ca te rog din suflet sa nu faci operatie fara investigatii!!! se poate sa fie lipom dar se poate sa nu... asa ca nimic fara un rmn!.Iti doresc din tot sufletul sa fie bine pentru ca numai eu stiu prin ce trec! multa ,multa sanatate!