tutun

Diverse

Postata de fd69 cu 12 ani in urma.

daca fumez si imi fac analizele este posibil sa se vada acest lucru??

Raspunsuri (7)

deea1234

acum 12 ani

la analizele de sange nu se vede. insa la radiografie de plamani, daca ai ceva ani de cand fumezi, da.

Medic Epuran

acum 12 ani

Prin efectuarea analizelor uzuale nu se poate determina dacă fumaţi sau nu.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

dupa cum s-a scris si mai sus, fumatul nu modifica analizele de sange, dar din pacate dupa mai multi ani de fumat vor incepe sa apara simptome neplacute, nu exista fumator cronic care sa nu aiba nici o manifestare.mai mult, la anumite persoane, fumatul favorizeaza aparitia cancerului pulmonar (pe langa alte boli favorizate, care nu sunt deloc de neglijat). sunt constient ca scriind aici cateva randuri nu voi convinge pe nimeni sa se lase de fumat, dar totusi trebuiesc spuse aceste lucruri, deoarece bolile favorizate de fumat sunt ingrozitoare.

Andrei

acum 9 ani

Ce pot face sa nu se vada la analize , ca fumez ? spunet-mi va rog , ca maine fac analize.

Cristina

acum 8 ani

Eu am fumat acuma 7 zile se vede pe analize ?

Andrei

acum 8 ani

Daca fac radiografie la tot spatele(am probleme cu spatele) ,se vede ca fumez? Spuneti.mi urgent ,va rog!😭

flavi

acum 8 ani

Sar putea