tusa productiva la copil de 5ani

Diverse

Postata de roberta66 cu 12 ani in urma.

buna...ce sirop as putea sa ii dau fetitei mele de 5 ani pt tusa productiva?nu a facut febra,insa are polipi!!!poate sa tuseasca din cauza ca are polipi sau ce poate sa fie????ce tratament as putea sa-i administrez????

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul tusei productive se recomandă administrarea de sirop de tuse sau fluidificant de secreţii (gen: Acetilcisteină sau Bromhexin) iar ulterior ar fi indicat ca fetiţa să fie consultată de un medic ORL-ist pentru luarea unei decizii în privinţa polipilor

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

Puteti folosi ceva care sa va ajute sa expectorati sputa in exces, pentru copii as recomanda *** pentru c ae pe baza de ierburi si nu contine conservanti deaceea e recomandat chiar si bebelusilor.