tsh

Diverse

Postata de dzeya cu 8 ani in urma.

buna seara am facut analiza la tiroida si a iesit 0.445. este bine ?

Raspunsuri (2)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , interpretarea se face pe grupe de varsta astfel la o varsta mai mare de 20 de ani valorile normale sunt cuprinse in intervalul 0,27 - 4,20. Acest interval variaza usor in functie de laborator . Va rog sa atasati buletinul de analiza . Interpretarea se face binenteles si in context clinic .

Utilizator11535789822

acum 5 ani

Si mie mi-a scazut foarte mult valoarea TSH. In martie am avut 1,8 ,iar acum am 0,1354 . Am 19 ani si nu cred ca e in regula ,ar trebui sa maresc sau sa micsorez doza de euthyrox ?