tremuraturi ale mainilor

Diverse

Postata de cattie cu 14 ani in urma.

In momente dificile pt mine(examene)am o emotivitate f crescuta cu treuraturi ale mainilor si transpiratii. Am si noduli tiroidieni .Doresc sa stiu daca exista vreun tratament pt aceste tremuraturi care ma deranjeaza f mult si pe care le observa si ceilalti in timpul activitatilor mele.Multumesc

Raspunsuri (7)

andrei32129546

acum 14 ani

analizele la tiroida ti-au iesit bine?

raluca

acum 14 ani

Buna,
Nu cred ca sunt pastile pentru a scapa de emotivitate. Ceea ce trebuie sa faci este sa faci psihoterapie (la un cabinet de psihologie) si, daca ai ambitie, in timp veti capata siguranta de sine. Numai bine

Citat:
In momente dificile pt mine(examene)am o emotivitate f crescuta cu treuraturi ale mainilor si transpiratii. Am si noduli tiroidieni .Doresc sa stiu daca exista vreun tratament pt aceste tremuraturi care ma deranjeaza f mult si pe care le observa si ceilalti in timpul activitatilor mele.Multumesc

Sheila

acum 14 ani

Poti sa iei pastile pt a te calma in timpul unui examen dar sub recomandarea unui specialist.Aceste medicamente te vor calma doar pe moment

danila5147382

acum 14 ani

nu mai bea cafea sau alcool,

MIHAELA16590728

acum 14 ani

cauza ta este de la nodulii tiroidieni, asa se manifesta si daca nu te tratezi o sa fie si mai rau ( nu vreau sa te sperii). poate fi si de la dereglari hormonale, trebuie sa elimini, sucurile de orice fel, sa bei 2 l apa izvor/ zi si tratament naturist, ca daca incepi cu pastile= chimicale poti sa te dereglezi si mai rau, eu iti recomand tratament naturist si anume : Multimaca, Abetacare, gel de aloe, etc. dar trebuie sa purtam o discutie, sa aflu mai multe despre tine , deci suna-ma ( nu se gasesc in farmacii), eu cu asa ceva m-am vindecat
tel 0740 469 668 , dupa ora 18.30
multa sanatate

luminita28113049

acum 14 ani

Aceleasi tremuraturi imi pertuba si mie viata. Neurologul le-a etichetat ca fiind distonie segmentara tip "crampa scriitorului".Tratamentul a fost cu Romparkin, care, spune medicul, este singurul medicament pentru aceasta boala. Eu nu cred ca am Parkinson, asa ca ma mai caut.Nici medicul nu crede ca am Parkinson! As prefera un alt tip de tratament gen acupunctura sau reflexoterapie sau de ce nu, psihoterapie.
Dar pentru inceput vreau un diagnostic sigur! si pentru asta este nevoie de cercetare medicala serioasa.
Daca vrei, te pot tine la curent cu ce am mai descoperit despre aceasta tulburare din viata mea.

maya(

acum 14 ani

trebuie sa inveti sa iti stapanesti emotile.,numai bine