tremuratul mainilor

Diverse

Postata de aurelian38 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Suntem parintii unei adolescente in varsta de 17ani si 7 luni.In urma cu 4 ani a fost diagnosticata cu microadenom hipofizar suspect secretor de prolactina.
A urmat tratament naturist timp de doi ani, insa fara rezultat. Apoi, in urma unor investigatii amanuntite la Institutul de Endcrinolgie C.I. Parhon, s-a recomandat administrarea a 1000 mg clorhidrat de medformina pe zi. A raspuns la tratament, insa au aparut tremuraturi ale mainilor. Pana si cele mai de rutina activitati au devenit o problema, incepand de la scapatul obiectelor pana la incapacitatea de a mai scrie. Exista vreo solutie pentru rezolvare? Ce putem sa facem in acest caz?

Va multumim,
Toma Aurelian

Raspunsuri (1)

pai de vina este medciamentul dat

acum 12 ani

Din pacate ati facut greseala sa-i dati aceasta p***ae de medicament.
Ce are fata se poate vindeca cu un tratament homeopatic la un medic bun...daca nu isi revine de la sine, la varsta asta totul este posibil- insa cu tratamentele alopate ii va merge din ce in ce mai rau.
Cititi in internet despre clorhidrat, una din cele mai toxice substante existente si care este de fapt in forma pura interzisa ca medicament, dar totusi constituie aditivul principal la multe medicamente PE LANGA substanta activa (care de regula este si ea toxica).

Cand substanta activa nu e suficient de toxica se adauga clorhidrat. Asta e schema concernelor.
Ca sa scapati de problema renuntati la tratamentul daunator si asteptati sau detoxificati cu remedii homeopatice sau naturiste. Alta cale nu exista. Homeopatia este mult mai eficienta decat remediile naturiste insa uneori este mai greu de gasit remediul potrivit. De aceea trebuie mers la cei mai buni medici homeopati. Trebuie vazut si pe plan psihologic ce neajunsuri a avut sau are fata, orice boala are o cauza psihica/sufleteasca.