Traumatism san in urma unei ecografii?

Diverse

Postata de Elena cu un an in urma.

Buna, in urma unei ecografii efectuate in cea mai cunoscuta retea de clinici medicale, am ramas cu dureri f mari de sani(cu axile), temperatura locala si tumefiere. M-a apasat f tare cu sonda si am avut o senzatie de strivire. Dupa 2 saptamani de la producerea acestui incident, am in continuare dureri, intepaturi si arsuri, dureri in axile, senzatie de caldura interioara(in sani). Am aplicat comprese, creme si calmante. Nu m-au ajutat. Nu inteleg ce s-a putut intampla. Am efectuat ecografii, de rutina, anual, de-a lungul timpului si nu am mai patit niciodata asa ceva. Rezultatul ecografiei a iesit perfect ca de obicei, insa cu ce am ramas in urma dupa presarea aceea intensa este socant pt mine. Aveti vreo solutie pt aceasta problema? S-a mai confruntat cineva cu asa ceva? Multumesc

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/cauzele-aparitiei-durerilor-de-sani_17569

Cami

acum un an

Și eu mă confrunt cu asta .ce va spus medicul dumneavoastră ?