tratamente

Diverse

Postata de virginia31 cu 12 ani in urma.

ce antibiotic este recomandat pentru infectii ale danturii (masea cariata).am 43 de ani si 100kg si medicul stomatolog mi-a recomandat tetraciclina care nu a dat rezultate in 4 zile de tratament

Raspunsuri (4)

ochi negri

acum 12 ani

V-a dat tetraciclina pentru ca asta colecteaza.Nu stiu ce rezultate trebuiau sa apara,aveti un abces,vi s-a umflat maseaua?

virginia31

acum 12 ani

Am toata cavitatea bucala inflamata ,nu mai simt gustul alimentelor si mi s-a umflat si fata .La inceputul tratamentului am avut un abces care trebuia tratat si apoi sa se intervina la masea
Nu cred ca este normala aceasta inflamare a fetei dupa 3 zile de tratament ,la acest rezultat ma refeream.Va multumesc !

Dr. Maria Petrica

acum 12 ani

augmentin 1000mg,2 tablete/zi(1 la 12 ore)+aulin 2 tablete/zi,dupa mancare.apoi reevaluarea tratamentului stomatologic.
sanatate!

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

idem ca mai sus,tetraciclina este mult prea sp***a,iar augumentinul este un antibiotic puternic si bun,mai ales in asociatie cu un antiinflamator(aulinul)