Tratament dinte

Diverse

Postata de Rendos cu 11 ani in urma.

Buna ziua.. as vrea sa stiu daca e posibil sa fie "refacut" un dinte putin scobit. Adica am o gaura mica la un dinte. Exista vreun tratament pentru asa ceva? Probabil asta s-a intamplat ca beau numai suc.
Scuzati categoria, dar n-am stiut unde sa-l incadrez.

Raspunsuri (6)

ala bala

acum 11 ani

"Scobitura" pe care o mentionezi tu e mai mult ca sigur o carie, care de obicei necesita plomba. Du-te la stomatolog si vezi ce-ti spune.

Rendos

acum 11 ani

Nu cred ca se numeste carie, practic e un dinte putin spart. Vreau sa stiu daca se poate face sa arate ca inainte.

ala bala

acum 11 ani

Orice se poate face, trebuie doar sa apelezi la specialistul corespunzator. Insa nu pe forum :)

Rendos

acum 11 ani

Si atunci pentru ce mai e forum-ul?

ala bala

acum 11 ani

In nici un caz nu pt tratament de specialitate. Duh!

Rendos

acum 11 ani

E o intrebare simpla, vreau sa stiu daca se poate face ceva, mai bine lasa pe altcineva care se pricepe sa raspunda. Thanks :)