TOBRADEX, suspensie oftalmica

Diverse

Postata de maciu cu 12 ani in urma.

am anceput tratamentul cu tobradex si lacrisifi ,dr mia pus diagnosticul bolii dar nu l-am retinut iar pe reteta nu anteleg diagnosticul ,va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns ,miltimesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Care este intrebarea? Fara diagnostic cum va putem ajuta?

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

din pacate aceste medicamente se dau in mai multe afectiuni, de aceea nu va putem zice cu exactitate despre ce diagnostic este vorba. daca doriti puteti citi prospectele acestor medicamente pentru a vedea in cate afectiuni sunt indicate acestea.
prospect tobradex: //sfatulmedicului.ro/medicamente/tobradex-suspensie-oftalmica_8738
prospect lacrisifi: //sfatulmedicului.ro/medicamente/lacrisifi-solutie-oftalmica_8837

totusi, ar trebui sa va prezentati din nou la medicul dumneavoastra curant pentru a afla cu exactitate despre ce afectiune este vorba.

va urez o zi buna