tic

Diverse

Postata de raresik cu 10 ani in urma.

Cum sa scap de ticul de tusa? nu mai suport am luat medicamente, am fost la medicul de famile si ami zice ca nu sunt bolnav, mi-a zis ca mi-a ramas un tic, cum as putea scapa de acel tic?

Raspunsuri (4)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 10 ani

Raresik, regret aceasta situatie!
Poti scapa de acest tic apeland la sedintele de psihoterapie online sau la cabinet. In cadrul acestor sedinte vei invata sa obtii un control voluntar asupra ticului prin diverse metode de relaxare si alte tehnici usoare specifice terapiei cognitiv-comportamentale.

Pentru a afla mai multe detalii poti aceesa acest link:

http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/ticurile/

Daca ai intrebari imi poti scrie aici sau pe e-mail.

Multa sanatate!
Psiholog Roxana Patrascu

Telefon: 0721. 349.765
Mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro

raresik

acum 10 ani

da as vrea sa fac sedinta de psihoterapie online, cine ma poate ajuta?

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 10 ani

Raresik, in aceasta sedinta se discuta, ca la medic, despre problemele cu care te confruntați, cum ar fi: simptomatologia fizică, psihică – (emoțiile și gândurile), comportamentele, ticurie și istoricul acestora (când și cum au apărut, intesitatea, frecventa etc).

Putem tine sedinta audio si video prin programul Skype sau Messenger. Pentru a ne auzi mai bine - ai nevoie de o pereche de casti cu microfon.

Sedinta dureaza o ora. In acesta perioada (decembrie- ianuarie) avem reducere de 50%, adica costa doar 50 de Ron (in loc de 100).

Programul este de luni-vineri, orele 10:00 - 18:00 sau sambata de la 10-14.
Stabilirea sedintei se face prin e-mail sau telefonic.

Mai multe detalii despre sedinta de terapie online pe Psihoutil:
http://www.psihoutil.ro/bine-ati-venit/psihoterapia-online/

Sa ne auzim cu bine!
Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721. 349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 10 ani

Raresik, in aceasta sedinta se discuta, ca la medic, despre problemele cu care te confruntați, cum ar fi: simptomatologia fizică, psihică – (emoțiile și gândurile), comportamentele, ticurie și istoricul acestora (când și cum au apărut, intesitatea, frecventa etc).

Putem tine sedinta audio si video prin programul Skype sau Messenger. Pentru a ne auzi mai bine - ai nevoie de o pereche de casti cu microfon.

Sedinta dureaza o ora. In acesta perioada (decembrie- ianuarie) avem reducere de 50%, adica costa doar 50 de Ron (in loc de 100).

Programul este de luni-vineri, orele 10:00 - 18:00 sau sambata de la 10-14.
Stabilirea sedintei se face prin e-mail sau telefonic.

Mai multe detalii despre sedinta de terapie online pe Psihoutil:
http://www.psihoutil.ro/bine-ati-venit/psihoterapia-online/

Sa ne auzim cu bine!
Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721. 349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro