tetraplegia

Diverse

Postata de viorica150 cu 15 ani in urma.

buna ziua.este o sapt de cand socrul meu a cazut de pe schela,la spitalul de neurochirurgie din iasi i s-a pus diagnosticul fr.luxatie c5-c6 sdr.de transsectiune medulara tetraplegie si ni s-a spus ca nu va trai.dar si-a revenit cat de cat,mananca,vorbeste,simte unele lucruri la picioare,misca degetele de la mana,umerii,capul.medicii nu vor sa il opereze.s-a mai confruntat cineva cu asa ceva?putem spera in continuare ca va supravietui?

Raspunsuri (2)

cristina344

acum 15 ani

buna anka
am cunoscut de curind un batrinel simpatic si cu multa faima in repunerea oaselor la locul lor.eu am mers cu fratele meu in urma unei discutii cu o asistenta medicala care are un baiat , acum de 13 ani dar cinD a fost mic a cazut de la etajul 3 si si-a pus coloana la 90 de grade.medicii din tara au refuzat operatia spunindu-i ca va trebui sa se obisnuiasca cu ideea ca copilul ei va ramine in scaun si creierul mic se va atrofia.GRESIT.acest batrin a reparat baiatul si eu l-am vazut cu ochii mei jucind fotbal,batrinul se cheama LAZIA ION, SAT POJORTA, inainte de a ajunge la Fagaras dinspre Sibiu, Voila iesi spre Voievodeni, si urmeaza Pojorta.si mai sint si altii in tara, dar acum ti-l recomand pe asta. sanatate

valentin

acum 9 ani

Buna ziua! Ati spus ca mai sunt si altii in tara...Ati putea sa imi spueti si mie, va rog, unde? Multumesc mult