tetrapareza spastica sechelara

Diverse

Postata de Preity cu 14 ani in urma.

Buna!
Fetita mea are tetrapareza spastica sechelara.Sta un pic in fund(de fapt e in stare sa stea in fund si in carut in timpul mersului,tinandu-se de bara),face pasi sustinuta de subsuoara dar cam atat.Are un an si 3 luni.As vrea,daca stie cineva,sa mi se recomande o clinica,sau un spital sau un centru,unde se face kinetoterapie.Deocamdata facem la spitalul Grigore Alexandrescu de 2 ori pe saptamana,urmeaza sa facem si la centrul Babyspa de doua ori pe saptamana.Mai am nevoie sa acopar o singura zi si nu gasesc kinetoterapeut sa vina acasa.Am incercat la centrul Nadiei Comaneci,dar se pare ca acolo nu primesc copilasi atat de micuti :(

Raspunsuri (2)

raluca

acum 14 ani

Citat:
Buna!
Fetita mea are tetrapareza spastica sechelara.Sta un pic in fund(de fapt e in stare sa stea in fund si in carut in timpul mersului,tinandu-se de bara),face pasi sustinuta de subsuoara dar cam atat.Are un an si 3 luni.As vrea,daca stie cineva,sa mi se recomande o clinica,sau un spital sau un centru,unde se face kinetoterapie.Deocamdata facem la spitalul Grigore Alexandrescu de 2 ori pe saptamana,urmeaza sa facem si la centrul Babyspa de doua ori pe saptamana.Mai am nevoie sa acopar o singura zi si nu gasesc kinetoterapeut sa vina acasa.Am incercat la centrul Nadiei Comaneci,dar se pare ca acolo nu primesc copilasi atat de micuti :(

Buna
Este Centrul National Medical de Recuperare neuro-psiho-motorie si este in incinta spitalului M.S.Curie. Incearca sa suni pentru o programare la numerele de telefon, poate reusesti
Str. Dumitru Minca, nr.40 (in pavilionul spitalului M. S. Curie)
Tel: 021 460 02 32
Succes si sanatate bebelusului

Andra

acum 11 ani

Va recomand cu caldura un centru foarte bun unde eu am facut practica Centru de recuperare neuro-psiho-motorie Crinul Alb ( sectorul 3 ), pe str. prevederii.