ten distrus

Diverse

Postata de cu 10 ani in urma.

Buna ziua as vrea sa stiu daca mai pot sa imi refac tenu.Povestea mea incepe cand aveam 12 ani si am inceput sa ma dau cu fond de ten(Desi nu aveam nimic)si foarte ieftin 4 lei unu dar si cu foarte foarte multe creme,geluri de curatare,lotiuni pe care nu aveam rabdare sa le folosesc si dupa 2 saptamani le aruncam si imi luam altele.Acum am 19 ani si de atunci pana acum ma dau cu fond de ten dar am tenu distrus pentru ca nu pot iesi asa din casa.Am fost la dermato si mi-a spus ca inca nu este asa distrus si mi-a recomandat din gama bioderma,dupa cateva saptamani tenu incepuse sa isi revina dar dupa un timp tot asa a revenit.Ce sa fac?Cu ce sa ma mai dau sa mi-l refac?Multumesc

Raspunsuri (2)

Diana Enache

acum 10 ani

Incearca aceasta masca cosmetica pe baza de Zeolit. Mie mi-a curatat perfect tenul si chiar arata foarte bine dupa utilizare. Dupa folosirea acestei masti, se recomanda utilizarea unei creme foarte hidratante.

http://zeolite.ro/Zeolit_Masca_Cosmetica.html

Tudose Florentina

acum 9 ani

Eu am un ten gras iar din cauza tenului si a excesului de sebum mereu imi apar cosuri si puncte negre.
Am incercat mai multe solutii de curatare a tenului si un control bun a excesul de sebum, care nu au functionat am hotarat sa merg la doctor.
Medicul mi-a dat sa folosesc 2 produle de curatare, pe care inca le folosesc si sunt tare eficiente. Mi-a dat lotiune tonica cu 100% ulei pur din arbore de ceai(tea tree oil) fara alcool, de la Thursday Plantation si spuma de spalat pe fata tot de la firma asta.
Pe langa cele 2 produse, chiar daca am tenul gras mi-a zis sa folosesc si o crema hidratanta cu ulei pur din arbore de ceai, ulei de macese si vitamina E tot de la firma asta.
Intr-adevar de cand am inceput sa folosesc produsele efectele s-au vazut. Tenul a devenit mai curat, problema tenul gras a inceput sa se rezolve, iar cosuri si puncte negre nu am mai avut.
Eu recomand, pe mine m-au ajutat si ma ajuta foarte mult.