TARDYFERON, drajeuri

Diverse

Postata de psorinaviorica cu 12 ani in urma.

sunt insarcinata iar medicul meu mi-a zis sa folosesc tardyferon drajeuri, dupa 5drajeuri au aparut reactiile adverse adica colorarea materiilor fecale in negru,nu am mers la farmacist sau medic ce pot face e ceva grav va rog ast raspuns de la cineva care se pricepe multumesc Sorina

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Orice preparat antianemice sau profilactice cu continut de "Fier " coloreaza urina si materiile fecale in cuoori inchose de la rosietic pana la negru. Vorbiti cu medicul care v-a prescris tratamentul, ori reduce doza ori schimba cu un alt antianemic.