Superlativele fiziologiei

Diverse

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

ce medicament naturist pot administra unui copil de 3 ani care face viroza in fiecare luna si ia antibiotic pt ca face temperatura

Raspunsuri (3)

Nora5

acum 15 ani

BUna catana
Scuza-ma dar tu ii dai in fiecare luna copilului antibiotic?
Nu este normal va deveni imun, si antibioticul nu isi va mai face efectul.
Consulta un alt medic
Numai bine

B.3

acum 15 ani

buna catana...eu zic sa-i dai echinaceea...este un medicament naturist care are rezultate foarte bune..sa intrebi la farmacie modul in care se administreaza..de asemenea te-as sfatui sa ii faci un exudat faringian cu antibiograma sa ii administrezi antibioticul corespunzator pt sterilizare daca are vre-un microb..multa sanatate sa aveti!

Mihaela46989504

acum 15 ani

La temperatura nu se administreaza antibiotice.
Acest produs se administreaza dupa ce nu mai are temperatura,si la o investigatie corect facuta.Unde se produce inflamatiea, infectiea, si ce stafilococ este. apoi antibiograma sa vada la ce antibiotic cedeaza acest stafilococ daca acesta exista.Mai trebuie sa aveti in vedere si o eventuala infestare cu viermi, acestia se imultesc daca slabeste organismul, ori antibioticul dupa cum stim slabeste imunitatea, de aceia unii medicibuni administreaza imediat si vitamine. Cereti medicului sava faca toate analizele inclusiv coprocultura repetata.
Daca va intreaba ce functi eaveti""? raspunde-tii casunteti mama.Concluzie; medicul dvs. nu-si face treaba corect. Virozele cu febra nu se trateaza cu antibiotic.Acestea date cum nu trebuie ,poate sa faca o paralizie cerebrala. o zi buna