sunt insarcinata??

Diverse

Postata de iszabella cu 12 ani in urma.

buna!!!! am nevoie de ajutorul dv. !!! am stari de ameteala,greata,dureri de cap,prefer mai mult sa stau jos decat in picioare,iar in ultima vreme nu mai suport sa fiu lovita nici macar putin peste burtica...se poate sa fiu insarcinata?

Raspunsuri (4)

Ha

acum 12 ani

Amuzant! Astea-s simptome de gripa. Mai putin lovitul peste ''burtica'''' pe care, personal, nu l-am suportat niciodata:)).

iszabella

acum 12 ani

nu e gripa! stiu ce inseamna "gripa",durerile,starile nu sunt constante!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Primul semn de sarcina este amenoreea (lipsa menstruatiei). A existat o intarziere a menstruatiei? A existat un contact sexual neprotejat in perioada de fertilitate a ciclului ovulator ?(La 10 -17 zile de la prima zi a menstrei). Nu ati precizat localizarea durerilor si aparitia lor, cand apar senzatiile de greata, daca ati avut si varsaturi. Se poate apela la medicul de familie pentru o examinare clinica si indicatiile de tratament ce se impun.
In cazul in care banuiti o sarcina se poate apela la un test de sarcina din urina sau sange.

iszabella

acum 12 ani

Da,a existat intarzierea menstruatiei. Senzatiile de greata sunt mai des intalnite dimineata,apoi pe parcursul zilei. Durerile apar cand fac efort sau cand sunt "lovita" peste burtica.Da,au existat contacte neprotejate...