Sunt hartuita si nu stiu cum sa scap

Diverse

Postata de Kidukid cu 9 ani in urma.

Am 14 ani si acum o saptamana, mai exact, cineva a s-a legat de orice mic amanunt ca sa ma bata. Bineinteles ca nu a reusit in mare parte.. Ceea ce este cert : A reusit sa cladeasca in mine un sentiment de frica, evitand pe cat posibil contactul cu acea persoana. Asta, este irealizabil, deoarece suntem in aceeasi clasa. Bineinteles ca asta nu am comunicat nimanui deoarece am fost avertizata ca ma va bate daca parintii mei vor discuta cu ai ei ( este vorba de o fata) despre acest incident neplacut. Mi-am cerut scuze, chiar daca am considerat ca nu am facut nimic neobisnuit care sa fii reusit sa scoata din sarite . Nu a avut o reactie prea respectuoasa ci una distrata . Cum pot face ca aceasta persoana sa ma lase in pace ? Ce ar trebuii sa fac sau la cine ar trebuii sa apelez pentru a ma ajuta ?

Raspunsuri (1)

simona

acum 9 ani

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parintii tai despre aceasta fata care iti face probleme. Ei vor sti cum sa rezolve acest conflict, fara sa ai parte apoi de neplaceri.