sunt disperata

Diverse

Postata de carmen477 cu 14 ani in urma.

sotul meu are probleme;cateodata nu mereu il ia niste transpiratii de se sterge cu prosopul ,din cap pana in picioare,si se schimba si la fata se albeste?

Raspunsuri (16)

NICOLETA

acum 14 ani

in afara de acele simptome, mai exista si altele? adica frica inexplicabila,sau puls marit,ca daca ar fi si acestea, ,sa nu fie atac de panica acum depinde si de istoricul dansului,niste analize ar fi binevenite ,poate sa fie o cadera de calciu sint mai multe, nu a-ti precizat varsta sotului

farmacist despina

acum 13 ani

sint tulburari neurovegetative.cauza stresul.sa bea ceai de salvie.ceai de levantica pentru calmarea sistemului nervos.paducel pentru inima.emotii.sa discutati impreuna despre problema de viata,frica care ii provoaca aceasta stare.veti gasi originea starii de neliniste care ii provoaca tulburarile neurovegetative si ve-ti sti cum sa o combateti.daca sotul tau are 50 ani este andropauza si trebuie un supliment de hormoni masculini.sanatate.

carmen477

acum 14 ani

43 de ani

Daniela

acum 14 ani

Sotul tau ar trebui sa faca un control serios la endocrine. Problemele endocrinologice-----tiroida poate da astfel de stari. Atentie la barbati problemele de tiroida sunt mai dificile.De aceea nu mai amina-ti. Bafta

roxana

acum 14 ani

buna...daca nu ai in casa un tensiometru digital i-ati unul este ieftin...in momentul in care se intampla lucrul asta i-ai repede tensiunea...e posibil sa aiba caderi bruste de tensiune....mi se intampla si mie si stiu reactia....daca nu e asta atunci mergeti la medic...daca este asta are nevoie sa consume lichide multe zilnic si sa nu bea cafea sau alcool...astea deshidrateaza...nu mai zic de fumat...multa sanatate

Mihai

acum 14 ani

Stimata doamna,

Daca o sa faci un tur de internet o sa vezi ca poporul nostru is da, cu o nonsalanta nepremisa, cu presupusul inclusiv asupra unor chestiuni care pot afecta viata si sanatatea.
Nu mai stati pe forum de teama docturului. Mai tare o sa va speriati si poate degeaba. Nu stati pana face o complicatie din netratare la timp, sau din teama....oare ce am ? ....Mergeti imediat la medicul de familie sa va consulte si sa recomande urmatorii pasi !
Nu vi se pare bun, schimbati-l, e gratis...mergeti direct la cel pe care il vreti .

acum 14 ani

Din pacate si eu am aceeasi problema. Si patesc asta cand ajung in preajma unui medic sau in mediu spitalicesc. Dar la mine sunt atacuri de panica pt ca imi creste enorm pulsul, ba chiar lesin uneori. Aceasta "belea" ma face sa evit medicii pe cat posibil pentru ca nu doresc sub nici o forma sa incep sa iau xanax sau alte medicamente pt asa ceva.

Mariana_58

acum 14 ani

Draga si eu patesc la fel ca sotul tau ,nui alt ceva un atac de panica dar eu am fost la medic am facam fost la el si ut toate analizele inclusiv la inima si toate au esit bine am fost indrumata sa consult un pshiatru am fost si mi-a recomandar tratament ,atacul de panica il fac pe stare emotionala

gabriel

acum 14 ani

are o scadere brusca de glicemie adica hipoglicemie mai mult ca sigur dar niste analize pot confirma acest lucru.

carmen

acum 14 ani

cred,pt ca atunci cand il ia transpiratiile, vrea ceva dulce.

Ionica

acum 14 ani

Ar trebui sa consulte medicul de familie, nu e de glumit. Sotul meu avea aceleasi sintome si am descoperit ca avea hepatita B. Sanatate multa!

Greti

acum 14 ani

Am si eu aceste simptome, dar insotite de crampe si lesin, am facut control endocrinologic si totul este ok, dar am lipsa de calciu si anemie, asa ca acestea pot fi cauzele. Cel mai bine este sa mearga la medicul de familie care ii va recomanda o serie de investigatii, decat sa ne dam noi cu presupusul. Multa sanatate!

katy

acum 14 ani

zi lu sotu tau sa nu mai fumeze

Terra_Mater

acum 14 ani

Sa faca analize pentru a vedea cum sta cu potasiul, sodiul, calciul, fierul, feritina...
Sa schimbe radical alimentatia si sa treaca pe exclusiv biologic si exclusiv vegetal cel putin pentru cateva luni de zile. Sa inceapa detoxifierea organismului cu infuzii de plante asa cum va gasi in cartea "Sanatate din farmacia Domnului de Maria Treben si sa faca cel putin din doua in doua zile clisme cu asemenea infuzii pentru a elimina toate toxinele din organism. Sa renunte la carne, lapte, branza, oua, sare, zahar si ulei rafinat. Toate aceaste contin prea multe substante care fac rau organismului si aduc toxine in corp (de exemplu sarea contine o forma de cianura; a se vedea http://eufrosin.wordpress.com/2010/02/27/sarea-cea-de-toate-zilele/ ). Si sa evite medicamentele chimice pe cat posibil. Nu mai sunt curative ca altadata, cu multi ani in urma. Si sa consume multe, foarte multe sucuri proaspete facute in casa, de fructe si de zarzavaturi cu frunze verzi, si sa bea multa apa (nu cafea, lapte, ceaiuri sau bauturi gazoase sau acidulate, ci apa!). Cititi si informati-va despre "grija conducatorilor, industriei farmaceutice si a medicilor pentru cetatenii lumii. Incepeti de aici: http://www.restulstirilor.blogspot.com. Sanatate!

Terra_Mater

acum 14 ani

Mai concret, accesati linkul :
http://restulstirilor.blogspot.com/2010/02/cancer-tratamentele-interzise.html
Am revenit cu precizarea aceasta pentru ca la mesajul de mai sus. adresa a aparut fara www inainte de restul stirilor. Acolo sunt 14 filmulete care va vor da raspunsuri la o multime de "de ce"-uri pe care vi i-ati pus fara a reusi sa va raspundeti.

angelica

acum 14 ani

Buna. Cred ca ar fi bine sa se duca sa faca un control la inima. Oricum corpul lui il anunta ceva...