sumar urina+sediment

Diverse

Postata de anamo cu 11 ani in urma.

buna ziua .am doua fete de 10. respectiv 5 ani. le-am facut analize la sumar urina +sediment si la leucocite le-a iesit cea de10 =75 si cea mica de 25.ESTE CEVA GRAV? CE INSEAMNA?multumesc pt orice raspuns

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Posibil sa fie o infectie urinara;prezenta leucocitelor in urina sugereaza un proces inflamator/infectios la nivelul tractului urinar.