Stie cineva care ar fi cauza si un diagnostic?

Diverse

Postata de Mirza1 cu 13 ani in urma.

Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un diagnostic si cauzele care conduc la aceasta afectiune....eventual ce investigatii ar trebui sa fac pentru a depista cauza.In iunie 2010 mi s-a umflat glezna piciorului stang( partea exterioara), manifestandu-se cu dureri suportabile, intepaturi pe tendon si roseata.La urgente mi s-a spus ca este muscatura de insecte, la reumatolog dupa analize, radiografie, fizioterapie - fara diagnostic.Pe acest site mi s-a recomandat Arcoxia, claritina, tarosin si endotelon.In doua zile totul a trecut ca prin vis, eu urmand tratamentul 10 zile. De doua zile a aparut iarasi aceasta umflatura cu simtomele descrise mai sus, tot la glezna stanga...am luat aceleasi medicamente ca data trecuta....dar durerile se acutizeaza si nu vad o imbunatatire a situatiei.
Va rog sa ma ajutati, nu stiu ce cauzeaza (poate consumul unui produs mai sarat, era noutatea aparuta in alimentatie), un diagnostic daca se poate da si ce investigatii sa fac sa aflu cauza?

Multumesc ai am toata increderea in echipa dvs.

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

parerea mea

acum 13 ani

Pana nu clarificati fondul nu puteti avea rezultate concrete.Poate fi semnul unei suferinte grele. Continuati investigatiile. Analgezicele, antipireticele si antiinflamatoarele calmeaza dar nu vindeca.

Mirza1

acum 13 ani

Multumesc mult de sfaturi.