Stare generala de rau,greata,arsura toracica

Diverse

Postata de ana_33 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
Am o problema de cateva zile,mai bine zis cam de o saptamana.Am o senzatie de arsura si presiune in zona abdomenului(zona plamanilor) urmata de o senzatie de arsura si discomfort in zona omoplatilor,senzatie de greata si stare generala de rau si disconfort.Am fost la medicul de familie care mi-a dat bilet de trimitere la cardiologie si pneumologie unde, am facut o radiografie la plamani,ecografie cardiaca si ekg,toate ac***a rezultate bune si nesesizandu-se vreo problema de ordin fizic.Cu toate acestea,senzatia de greata persista,la fel si starea generala de rau si disconfort.Ce analize imi recomandati?Va multumesc in avans

Raspunsuri (8)

liliana369

acum 4 ani

Buna , ati gasit rezolvarea?? Tot asa ma simt si eu ,, am o arsura intre omoplati si in unele zone pe maini , stare de voma si senzatie de lesin . La spital au spus sa nu mai merg la ei ca nu am nimic.

bageac1

acum 4 ani

Am aceleași simtome se 2 ani...ai găsit vreo solutie ....ms

Jana

acum 11 luni

Şi eu la fel ,am o arsura ín spate şi amețeli...îmi pierd cunoştința ,de trei ani mă lupt cu aşa simtome....am trecut aparatul şi analize ,semne patoligice nu sunt.....nu ştiu ce să mai fac.....

bageac1

acum 4 ani

Simtome asemănătoare am si eu de 2 ani...si nu am rezolvat nimic...ai ștabilit vreun diagnostic?

liliana369

acum 4 ani

Eu nu am gasit explicatie ,, ma chinui asa

Add

acum 5 luni

Dar analizele de sange cum va ies? Tot asa sunteti cu acele arsuri?

Flory

acum 4 luni

Bună seară!La fel ma confrunt și eu,cu stări de rău de vreun an de zile!Dureri în piept,în zona plămânilor,respirație apăsătoare,dureri de cap,amețeli,grețuri,urechi înfundate și toate durerile musculare.Aseara m-am simțit mai rău și am ajuns la urgente.Mi-au făcut analizele la sânge,un ECG si nici la plamani de altfel nu am nimic,consultandu-mă doctorul.Mi-au ieșit foarte bine analizele.Nu am nici o problemă.Atunci de ce atâtea dureri la doar 34 de ani și care pana acum 1 an nu am știut de nici o durere de cap,burta și altele dureri inofensive?Va rog,dacă cineva are un răspuns plauzibil il/o rog sa mi-l ofere ca m-am săturat de starea asta.Altii îmi spun ca este ceva emoțional și de aia am senzația de rău.Dar ce este de făcut?!

MembruMobileApp1491574855

acum o luna

Bună ,ai găsit ce ai ??