stare de voma

Diverse

Postata de geogeo1985 cu 11 ani in urma.

buna ziua,am 27 de ani,lucrez in afara un program de 10 ore de munca pe zi.De o sapt de la o mica raceala cu frisoane si temperatura am ajuns la unele complicati cu fierea,nu puteam minca in perioada aia mai nimik,si ma tot fortam sa fac asta,dar nu a fost bine,ma luat cu stari de voma,dureri de cap ft rele,mai ales cind merg sau fac putin efort,am facut si analizele ca m-am speriat,astept un rezultat,ca aici in afara trebuie sa astepti asta,poate fi cauza de durere de cap si stare de voma din pricina bilei?sunt si sensibil la curent,in copilarie an avut o sinuzita care nu ai doresc la nimeni,astept un rasp de la dvs,pls

Raspunsuri (2)

ala bala

acum 11 ani

Ceea ce descrii tu seamana cu o criza de fiere, cauzata de o combinatie de stress si alimentatie. Ceaiul de sunatoare calmeaza fierea, insa incearca sa tii cateva zile un regim alimentar mai strict pana bila isi regleaza activitatea.

niki

acum 10 ani

si eu am aceiasi problema,mai ales daca ma supar,atunci cand fierea este lenese sau are ceva complicatii cam astia sunt sintomele