stafiloccoc

Diverse

Postata de sipy cu 13 ani in urma.

m-am facut un exudat faringian si am stafiloccoc.am mers la medicul de familie si mi-a da omoxacilina.nu mi-a trecut din prima,l-am mai repetat o data insa un esec...ca si caracteristici:limba dimineatza e alba si pe parcursul zilei ramane puncte albe si e si crapata.acum nu stiu ce sa fac sa merg iar la medicul de fam.poate ma ajuta un medic.multumesc

Raspunsuri (2)

N.B.

acum 13 ani

Daca va facut exudatul fara antibiograma inseamna ca ati mers la vraci. Pentru sterilitate trebuie luat in considerare si izvorul infectiei.

sipy

acum 13 ani

nu,am facut si acea antibiograma daca asa s-ar numi,medicul de familie mi-a zis ca dupa acele valori sunt aproape normale si mi-a dat omoxacilina.