SPIROPENT, comprimate

Diverse

Postata de [email protected] cu 12 ani in urma.

De ce nu se gaseste acest medicament in farmaciile noastre ????

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Probabil ,fie ca nu este cunoscut, fie ca nu se prescrie , altfel depozitele de medicamente cu asa ceva se ocupa,au numai de castigat daca se prescrie iar ei aduc la cerere. Folositi si cura balneara intr-o salina Slanic Moldova, Govora, Slanic Prahova. foarte eficiente pentru cei cu bronsite astmatiforme sau ast m bronsic. Sanatate.

[email protected]

acum 12 ani

Multumesc mult pt raspuns
Probabil ca sunt foarte ieftine si nu merita sa se ocupe de acest produs. Ideea este ca este un bronhodilatator excelent.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca nu gasiti Spiropent, cautati " contraspasmin " care este sinonim (cu aceeasi actiune ).

[email protected]

acum 12 ani

Multumesc mult pt raspuns .
Eu , si multi alti pacienti din vestul tarii ( mai exact din jud Bihor ) cumparam din Ungaria , din cea mai apropiata comuna , cu aproximativ 900 Ft / cutie ( ceeace echivaleaza cu cca 15 lei / cutie ).

Cu mult respect , maria

PS - Ideea a fost ca intr-o farmacie , dintr-o mica localitate de dincolo gasesti ORICE . Mai am o problema cu SPIRIVA. De ce nu se gaseste SPIRIVA 18 micrograme SI FARA dispozitiv de inhalare ???? Eu cumpar in fiecare luna o cutie ( 30 de capsule ) cu dispozitiv de inhalare, pt ca nu este FARA, desi exista ambalaj de 30 de capsule fara dispozitiv . La noi in tara nu exista aceasta varianta . Nu e absurd sa cumpar in fiecare luna si un dispozitiv ??? Am o colectie intreaga .