spasticitate

Diverse

Postata de Claudiu96 cu 15 ani in urma.

rog f mult daca ma poate ajuta cineva intr-o problema...va rog daca stiti unde se face tratament cu toxina botulinica pt adulti in vederea estomparii spasticitatii...la timisoara este dar numai pt copii...rog daca stie cineva sa ma ajute, eventual un nr de telefon, o adresa, multumesc

Raspunsuri (1)

constantin5102798

acum 15 ani

Toxina botulinica tip A (dysport)a fost scoasa din programul national prin urmare o fiola costa aprox 300 euro,Pentru adulti: la Iasi>Spitalul de recuperare, sectia neurologie- conr dr. Aurora Constantinescu str. Trotus nr 14, tel o232426966 sau 0232426978; In Bucuresti> la Spitalul universitar - clinica de neurologie > In Buc sunt 2 spitale universit. pe C-alea Plevnei nr142-144 , tel 0214843452 si pe b-dul Marasti nr 63, tel 0214969704