spasme musculare

Diverse

Postata de BIENCUTAMEA cu 12 ani in urma.

buna ziua! inainte sa adoarma, sotul meu are trsariri sau spasme musculare, oare e normal, pentru ca el este obosit cand ajunge acasa de la servici si poate fi din cauza asta? daca se poate as dori un sfat. multumesc !

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Asa face prietenul meu de cand il stiu imediat dupa ce adoarme, fie ca e obosit, fie ca nu. I se contracta muschii involuntar (in general brate si picioare) cateva minute, pana devine somnul mai profund. Nu cred ca e vreo problema, cred ca asa se manifesta unele persoane. Cred ca e in contextul acelui tresarit care apare cateodata la 10 minute dupa adormit, ceva de genul.