sorina

Diverse

Postata de Mariana221127155 cu 15 ani in urma.

considerati ca trittico este un medicament eficient?ati intalnit cazuri in care medicamentul si-a facut efectul?imi fac griji ca nu o sa-mi mai revin niciodata...nu stiu cum sa actionez cand cad in depresie.nu stiu ce sa fac sa nu se mai instaleze in mintea mea...

Raspunsuri (3)

Dorina6899908

acum 15 ani

Repet....RABDARE...este tratament de lunga durata, cu timpul te vei simti mai bine.

dani

acum 12 ani

si eu fac tratam cu tritico si e eficient dar depinde si de tine adica nu te mai lasa cuprinsa de ganduri negative eu mai folosesc si calmepam,invata sa faci ceva ce iti face placere nu te mai gandi acolo de unde ti-sa tras problema ta,nu asculta muzica care te face sa suferi daca ai avut o deceptie in dragoste iesi in aer curat plimbate cu bicicleta daca ai posibilitate

alex

acum 8 ani

buna la toata lumea.as vrea sa stiu daca este posibil,cei care au postari mai vechi,daca sau vindecat,urmand tratamentul cu tritico,si decat timp il urmeaza.mentionez ca am 45 de ani,si am fost diagnosticat cu tulburare depresiv-anxios.am aceasta boala de 25 de ani.18 ani am tratat-o cu diazepam,mascand boala.acum 7 ani am fost la doctor si mi-a pus diagnosticul mentionat mai sus.am urmat tratament cu o gramada de medicamente,niciunul care sa mi se potriveasca.in prezent urmez tratament cu escitalopram(20 mg pe zi),olanzapina(15 mg pe zi) si trittico(300 mg pe zi).
va urez multa sanatate si insanatosire grabnica.