sinuzita

Diverse

Postata de DOLI cu 13 ani in urma.

Fiica mea are 13 ani si in urma cu o luna i s-a descoperit ca are sinuzita maxilara stanga .A facut tratament cu antibiotic 10 zile si 10 sedinte de aerosoli ,apoi am fost la control si i-a mai dat tratament tot asa dar alt tip de antibiotic ,dar tratamentul nu da nici un rezultat , pe ea o doare capul tot asa ca inainte . nu stiu incotro sa o mai duc si la ce medic . multumesc !

Raspunsuri (8)

Dana

acum 13 ani

Eu s-as recomanda sa mergeti la un medic homeopat caci antibiotice nu mai ajuta la nimic caci microbii astia au devenit rezistenti la antibiotice si indiferent la orice ORL-ist ati merge tot acelasi lucru este. Acelasi lucru am patit si eu cu fata mea pana am ajuns la un medic homeopat care mi-a dat tratament cu remedii homeopatice si in cateva zile a disparut infectia.

DOLI

acum 13 ani

mersi mult de sfat ! cred ca acolo o sa ajung si eu cu ea ,dar aici in alba iulia nu cunosc nici unul

Ina

acum 9 ani

cu ce remediu te/ai tratat si in ce dilutie?

ADA81

acum 13 ani

si eu am suferit de acelasi lucru sinuzita maxilara si niciun homeopat nu m-a putut salva de ea ; in schimb am avut ocazia sa ajung la spitalul Militar Brasov la un medic ORl excelent care m-a scapat de durere ; fara antibiotice; fara punctii ;doar cu un tratament cu un aparat numit Bioptron; Este nemaipoment; am facut tratamentul o saptamana de cate doua ori pe zi si nu mai am nimic.

MembruMobileApp1487113459

acum 7 ani

buna ziua. aunt f interesata de acest tratament. imi puteți spune in ce a consistat?

nico

acum 8 ani

Citisem un articol in care o bunica si-a tratat nepotica cu nasomer cu echinacee picuri la 15 minute un picur de uei de catina in fiecare nara ,aburar cu lucerna un pumn si un pumn de sare asta a ajutat-o sa se vindece fetita elimind tot puroiul

Violeta P

acum un an

Buna ziua, acelasi lucru l-am patit si eu cu fiica mea de 16 ani, am traversat o perioda de chin cu aceasta sinuzita, asta pana intrt-o zi cand o prietena mi-a sugerat sa utilizez uleiurile DoTerra, pot spune ca au facut minuni chiar de la prima aplicare. Daca cunoasteti pe cineva care se ocupa cu aceste uleiuri apelati cu incredere deoarece sunt comori pentru sanatate!

Adriana

acum 11 luni

Buna ziua,trebuie operata,la mine același lucru,sinuzita cronica pe partea stânga plus și la maxilarul pe partea dreapta,Antibioticele nu și au făcut efectul.Operația e cea mai buna soluție!