sint insarcinata in saptamina 34

Diverse

Postata de mirceafa cu 12 ani in urma.

e posibil sa ma doara asa tare spatele, sa am arsuri in interiotul spatelui si sami treaca durerea pina in fata deasupra la burtica,ma sperie ma doare ffff tare oare e normal?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

O durere de spate poate proveni de la nivelul coloanei lombare (greutatea abdominala anterioara -sarcina-determina accentuarea lordozei fiziologice ) sau de la nivel reno-ureteral (daca aveti mici calculi la nivelul rinchiului ce migreaza pe ureter-calea urinara spre vezica urinara). Necesita si un examen fizic local, eventual un tratament cu antilagice sau antispastice indicate in graviditate.
Incercati sa aplicati caldura locala, sa efectuati niste exercitii de intindere a coloanei.