Singuratate

Diverse

Postata de Spetsnaz cu 11 ani in urma.

Fac imediat 22 de ani pe 1 aprilie, de cand eram minor am avut numai probleme cu fetele si am prins ura pe ele, la varsta tineretii zic si eu ca a fost din trecut dar ma lasat marcat trecutul si am devenit misogin, urasc femeile si mi se face scarba de ele in afara de cele trecute de 40 de ani care au trait in vremuri cand lumea era intreaga la cap. Traind in singuratate pe la ce varsta aproximativa as muri? Nici nu vreau sa ma casatoresc sau sa am o relatie cu una.

Raspunsuri (2)

Grisham

acum 11 ani

Omul este prin definitie o fiinta sociala.
Izolarea conduce la regres.Daca pentru organism functia creaza organul, tot astfel pentru suflet (spirit, psihic) exersarea a tot ce cuprinde aceasta sfera de la afect, la emotie, afectiune, vointa, aptitudini, sentimente, caracter este o conditie pentru ca el sa existe.
Ceea ce simti acum este o stare negativa, in izolare se pierde aceasta stare negativa, pentru ca ea se transforma in aplatizare, ceea ce este mai grav decit ce simti acum.
Sa treci de la aceasta stare negativa, la una pozitiva care inseamna bucurie, speranta, incredere in sine si in general sa poti gasi echilibrul dintre acestea doua inseamna sanatate.
Aceasta este conditia umana, de a ne raporta mereu la sine si la ceilalti.
Viata in sine nu este ceva static.
Straduieste-te sa comunici cu ceilalti, toti mai intimpinam obstacole, insa exersind dobindim o mai buna deprindere.
Succes!

ala bala

acum 11 ani

Poti sa mori si maine daca te loveste trenul, nu?