singerari anale

Diverse

Postata de elis0620 cu 9 ani in urma.

Va rog sa-mi ati citeva detalii despre cauza singerarii la iesirile afara(singerari anale).
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Darius C

acum 9 ani

Sangereaza hemoroizii iar cauzele cele mai comune pentru care sangereaza ar putea fi:
1) constipatie iar atunci cand iti faci nevoile te fortezi iar datorita presiunii din vasele de sange acestea se fisureaza ,motiv pentru care sangerezi
2)statul pe scaun prea mult care din nou opune presiune pe vasele de sange si duce la fisurare acestora.
Daca e una din aceste cauza incearca sa iei laxative sau incearca sa eviti statul pe scaun cat mai mult.

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna seara!

Problema depinde de culoarea sangelor.
- rosu deschis - cititi raspunsul lui Darius C
- rosu inchis sau aprope negru - alte probleme, cu care trebuie sa cautati neaparat un internist.