Simt arsuri la picior

Diverse

Postata de Manu777 cu 10 ani in urma.

De ce am arsuri la piciorul stang la intervale scurte de timp (20 min sa zicem)? (mentionez ca am doar la piciorul stang) Incepand cu calcaiul pana aproape de glezna simt o caldura, insa nu simt ca vine de la oase (indiferent daca am activitate sau nu). Pur si simplu arde cateva secunde, dupa imi trece. De cateva zile mi se intampla asta si a devenit chiar incomod.

Raspunsuri (3)

Manu777

acum 10 ani

de curand am observat ca asta se mi se intampla de obicei cand piciorul nu e in miscare.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Acest lucru sugereaza compresia nervoasa si/sau vasculara atunci cand piciorul este tinut mai mult timp intr-o pozitie nefiziologica.

Manu777

acum 10 ani

Inteleg. Dar asa de mult trebuie sa dureze? Adica, simt arsurile astea de vreo 2 saptamani, in fiecare zi.