simona

Diverse

Postata de alina50136259 cu 15 ani in urma.

am luat f multe antibiotice dea lungul anilor pt diferite afectiuni si acum flora intestinala este data peste cap indiferent ce maninc sau cit maninc am dureri si ma balonez pina la extreme,seman mult cu o femeie insarcinata in luna a-5 a.va rog sa ma credeti k nu glumesc.si apa dak beau ma doare stmacul si ma balonez.ce sa fac?

Raspunsuri (3)

PAUL6136390

acum 15 ani

Simona, este o analiza de sange care nu e decontata de casa de asigurari de sanatate, iar unii medici la simptome, recomanda sa se faca. se numeste anticorpi antihelicobacter pylori. Helicobacter Pylori este un mocrob care se localizeaza in stomac, si poate produce de la gastrita pana la ulcera. Este tratabile dar trebuie facuta neaparat analiza. pt tratament deocamdata, incearca Omez cps 20 mg, 1-2 pe zi, cel putin o luna.

farcas

acum 13 ani

Poate duce la cancer, nu doar la ulcer....Si eu am avut aceasta bacterie, dar nu am rezolvat cu antibiotice, chiar mi-a fost mai rau, intr-un final am recurs la tratament naturist si un terapeut din cluj mi-a dat mastic gum cu colostrum si broccoli sprouts de 2000mcg aveam aceleasi simptome ca si voi, cu greturi, dureri, reflux, halena, scaun cu sange, varsaturi cu sange....era de groaza....Puteti sa va faceti o programare sau sa vorbiti de tratament cu el, 0751209820, mie mi-a trimis cu posta pentru a doua luna, am luat doua luni si sunt foarte bine acum. Se gaseste si pe netten.ro "tratament helicobacter"

Ialcin

acum 15 ani

active probiotic,pentru detalii id mesenger petreflp.