Sfat!

Diverse

Postata de AnonimulAnonim cu 9 ani in urma.

Mi-am dislocat umarul ieri la un meci de fotbal, dar am reusit sa il pun la loc. Am fost sa fac o radiografie si umarul arata bine, nu sunt probleme, dar ma doare destul de tare cand incerc sa misc bratul(banuiesc ca e un simptom normal). Imi puteti recomanda o alifie cu care sa ma ung si cat timp o sa dureze pana nu voi mai simti durerea?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Incercati sa utilizati sindolor gel. In ceea ce priveste durata durerii, este greu de estimat ( de la zile, la saptamani), in functie de gradul contuziei.

AnonimulAnonim

acum 9 ani

Va multumesc frumos. O zi buna!