sex

Diverse

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

De ce dupa ce fac sex tot am scurgeri vaginale zile la rand ?

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Ce consistenta au scurgerile? Cu ce sunt diferite fata de in mod obisnuit?

mayb_e

acum 13 ani

Sunt putin mai abundente ,decat "alea " in mod normal ,cand se curata vaginul ,si au si miros

Iuli

acum 13 ani

Ai o infectie, proabil ai luat o BTS de la partener daca nu te-ai protejat. Mergeti AMANDOI la medic, nu numai tu. Daca mergi doar tu, te vei reinfecta in permanenta.

mayb_e

acum 13 ani

E posibil sa fi luat ceva ptr ca am facut sex in perioada menstruatiei ,(neprotejat)?

Iuli

acum 13 ani

Ai luat ceva pentru ca el are o BTS. Ai luat MAI USOR pentru ca ai facut sex in perioada menstruatiei. Dar probabil de luat tot luai, atata timp cat el este bolnav. Repede la analize amandoi, pana atunci nu face sex neprotejat! Eu nu inteleg totusi, tu iei anticonceptionale? Sau cum preveniti sarcina atata timp cat prezervativ nu folositi?
Stii ca BTS pot duce la infertilitate in cazul amandurora? ca sa nu zic de alte afectiuni mai grave...

mayb_e

acum 13 ani

Ce antibiotice naturale as putea sa iau pt o eventuala infectie , propolisul de exemplu*(sub forma de tablete...sau polen m-ar ajuta cu ceva?

Carpe Diem

acum 13 ani

Du-te fata la medic si te trateaza si du-ti si partenerul. Ti s-a spus mai sus ce trebuie sa faci. La ce iti trebuie antibiotic natural? Te doare gatul sau ai scurgeri vaginale? Du-te la ginecolog care o sa te consulte o sa-ti preia probe pe care le trimite la laborator, in primul rand sa vada ce ai si apoi iti face o schema de tratament.
Nu inteleg de ce nu folositi prezervativul? chiar asa multa incredere aveti in parteneri? daca ramai si insarcinata pe langa ca te-ai pricopsit cu o BTS , ce faci?