Senzatie de arsura a pielii

Diverse

Postata de oaiaterorista cu 12 ani in urma.

Buna, am si eu o problema de aproximativ o luna, am o senzatie de arsura a pielii in zona spatelui, unde am si doua operatii de acum un an de scoatere a doua alunite (pe spate mai am si altele). Am fost la dermatoloaga mea care mi-a spus ca pielea arata in ordine, insa nu stiu ce poate fi, stresul sau ceva mai concret de atat?
Va multumesc mult

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Mai consultati un dermatolog.

Muresan15

acum 11 ani

Buna ziua! Si bunica mea, in varsta de 90 de ani, avea asemenea arsuri pe tot spatele. Atat de puternice, incat nu putea adormi noaptea. Am incercat cu tot felul de creme antiinflamatoare, dar n-am gasit nimic care sa-i amelioreze starile. Intr-un tarziu, medicul de familie i-a recomandat "Gheara Dracului" sau "Gheara Diavolului". Sunt vreo trei variante de creme, toate fabricate in Germania! Rezultatul a fost surprinzator. I-au disparut arsurile imediat! Am ajuns sa-i aplic crema chiar si preventiv, cu toate ca nu simtea nici un fel de arsuri!!!
Sanatate!!!

Andreeaa

acum 9 ani

Salut...ma confrunct cu aceeasi problema. Arsura pe spate, in locul in care mi-au fost scoase acum 3 ani 2 alunite Spune-mi, te rog, ai rezolvat problema?