Semipareza faciala?

Diverse

Postata de Mariana U cu un an in urma.

Bună ziua, anul acesta pe 27 ian 2023 am.facut semipareza faciala dreapta am luat tratament și am făcut fizio kinetoterapie m am vindecat în doua săptămâni. aproape total dar acum după doua luni gustul este afectat simțind dulce sau sărat sau acru depinde ce mănânc, poate cineva sa mi spună oare este problema neurologica și cât timp durează aceasta problema, ma numesc Mariana și am 54 ani

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Gustul poate fi afectat de o serie de conditii medicale, inclusiv probleme neurologice.

Este important sa discutati cu un medic despre aceste simptome si sa solicitati o evaluare neurologica suplimentara sau alte teste pentru a determina cauza exacta a schimbarii simtului gustativ.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie