Se recomanda operatia cu laser la ochi?

Diverse

Postata de darktyroll cu 12 ani in urma.

Cateva mici intrebari as avea, am tot citit in ultimul timp despre operatiile cu laser, din ce inteleg complicatiile apar la cei cu dioptrii foarte mari, la mine nu este cazul, am -0.5 la ambii, de fapt poate de acum 2 ani a mai crescut putin, varsta 27 ani. Domeniul in care lucrez (Pompieri) nu imi permite sa port lentile sau ochelari, doar in timpul liber.
As vrea sincer sa stiu urmatoarele aspecte:
- exista vreun program in care angajatii MAI sa beneficieze de reduceri?;
- care sunt riscurile reale la care ma expun (ac***a in vedere si situatia mea) si procentul reusitei;
- ce metoda de operatie imi recomandati? (am inteles ca ar fi 3 tipuri de lasere pt asemenea operatie-sper sa nu ma insel si imi cer scuze daca este asa);
- cat dureaza operatia? (am auzit diferite opinii);
- dupa cat timp pot aparea inapoi dioptriile? (sau nu este cazul)

Va multumesc anticipat si astept un raspuns cat mai promt si mai complet daca se poate,
Stima!

Raspunsuri (1)

NicoletaP

acum 3 luni

Știu ca dacă ești angajat oficial,trebuie să-ți plătească firma 70% din operatie