SARCINA

Diverse

Postata de kmy_powerpuff cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Am si eu o intrebare si va rog din suflet sa imi raspundeti.Luna trecuta am oprit anticonceptionalele,iar ultima menstruatie s-a terminat pe 10 iulie,sunt 19 zile de atunci si am cateva simtome de sarcina:imbalonari,scurgeri vaginale albicioase abundente fara miros,dureri premenstruale(ale abdomenului)si intarirea sanilor dar fara durere.Precizez ca mi-am lut si temperatura bazala timp de 3 zile si e 36,8 in fiecare dimineata!Am facut acum 5 zile testul de sarcina si a iesit negativ.Mentionez ca eu si sotul meu ne dorim din suflet cun bebe!Ce sa cred sa fie sarcina?Va myltumesc mult!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

La 1 saptamana de intarziere testul se pozitiveaza in general. Ati facut toate analizele AMANDOI inainte de a incerca sa concepeti? Stiti ca se recomanda sa va protejati cateva luni dupa interruperea AC inainte de a concepe?

daniela matei

acum 10 ani

Buna seara.
Am o nelamurire, am 43 ani. Cm in luna decembrie a venit la 25 zile, nu aceasta este problema mea. Pe la jumatatea lunii decembr adica cu vreo 8-10 zile de venirea menstruatiei sanii au inceput sa ma doara, am crezut ca este un simptom premenstrual dar aceasta durere si umflare a lor a continuat si dupa terminarea menstrei. Mentionez ca menstra a debutat brusc fara dureri, destul de cantitativ dar foarte curat, de mult nu s-a mai intamplat si s-a oprit brusc dupa 3 zile. Mi-am luat temperatura bazala imediat dupa terminarea menstrei 36, 7 .
Poate cineva , va rog sa-mi dea un sfat. Poate i s-a mai intamplat cuiva, ......multumesc si astept