sarcina

Diverse

Postata de the_last_angel cu 13 ani in urma.

buna,am si eu o intrebare si va rog daca se poate sa imi raspundeti,am avut ultima menstruatie pe data de 1 ianuarie si m-a tinut 5 zile,ieri,mi-a intarziat luna aceasta asa ca mi-am facut un test si a iesit pozitiv,as vrea sa stiu cand ar fi fost data posibila a conceptiei daca am avut contact pe data de 12,13,si 16 ianuarie ,menstruatia nu este regulata ,cateodata de 28 ,de cele mai multe ori de 3o sau 31 de zile,si mai ales cat timp traieste un ovul si dupa cat timp poate fi fecundat?multumesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Medicul tau ginecolog iti va spune data posibila a conceptiei dar ziua exacta nu o poate sti nimeni si sincer nu cred ca e prea important. Oricum saptamanile de sarcina se numara de la ultimul ciclu. Cat timp traieste un ovul si dupa cat timp poate fi fecundat gasesti pe Internet. Spermatozoizii traiesc si 5 zile in asteptarea unui ovul de fecundat.

the_last_angel

acum 13 ani

da multumesc,stiam cate ceva din toate astea dar voiam sa imi confirme cineva