sarcina

Diverse

Postata de - de ce - cu 13 ani in urma.

buna seara am 35 de ani , asa dori sa raman gravida dar iau pastile ca rivotril si tranxem , ce sanse am sa nu am probleme ? multumesc

Raspunsuri (1)

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

Medicamentele de uz psihiatric trebuie intrerupte in perioada sarcinii, deoarece pot produce probleme extrem de serioase copilului. Pentru oprirea tratamentului trebuie sa va adresati medicului psihiatru care vi le-a prescris. Nu se poate da un procent al riscului de aparitie a problemelor la copil, variatiile sunt individuale, motiv pentru care este un risc ce nu trebuie asumat. Sanatate!