Sange negru

Diverse

Postata de lisette cu 12 ani in urma.

Buna.Ma poate ajuta cineva in legatura cu nelamurirea mea? prietenul meu imi tot spune ca sangele lui are o nuanta foarte inchisa..spre negru si nu mai este foarte lichid..in sensul in care se coaguleaza foarte repede.ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Multumesc mult.

Raspunsuri (4)

vi

acum 12 ani

Ar trebui sa mearga la doctor pt a i se face analiza sangelui. Se determina timpul de coagulare al sangelui, nr de trombocite. Sangele ingrosat poate duce la formarea unor trombi, adica a unor cheaguri de sange, care sa determine hemoragii interne, accidente cerebrale, cardiovasculare, pulmonare....Exista tratamente pt astefel de probleme de coagulare, dar trebuie mers la dr. O simpla analiza a sangelui, pt inceput. Sanatate.

lisette

acum 12 ani

Multumesc mult pentru indicatie si raspuns!

lisette

acum 12 ani

Multumesc mult pentru indicatii si raspuns!

Adlesberg

acum 8 ani

Cauta pe net, terapia cu lipitori doctor Seremet Bucuresti.
Daca va reusi sa treaca peste faptul ca pune lipitori care sunt un pic cam ciudate, va avea o surpriza placuta cu privire la cum se va simti dupa .