sange in urina

Diverse

Postata de gabriellablaga cu 13 ani in urma.

Buna ziua, sunt Gabriela si as avea o intrebare la Dvs: in urma analizelor efectuate mi s-a relevat "prezenta intensa" a hemoglobinei in urina si nu eram in preajma ciclului menstrual. Medicul mi-a dat trimitere pentru a efectua ecografia abdominala si nu sunt probleme de niciun tip la niciun organ. Acum voi face si o vizita ginecologica. Ce ar putea fi cu acest sange in urina? Va multumesc f mult si anticipat. Multa sanatate tututor!

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Este o problema fie renala (nisip sau piatra la rinichi) fie o mica infectie urinara. Nu ai de ce sa te ingrijorezi. Mergi la control si o sa fie bine.

gabriellablaga

acum 13 ani

multumesc pentru raspuns, la rinichi nu mi-au gasit nimic , am facut ecografie si este totul ok " rinichii sunt la locul lor, au morfologie si dimensiuni normale, cu grosimea parenchimului conservata, fără semne de dilatare ale tractului urinar".

Iuli

acum 13 ani

Bine sunta lo locul lor dar pe ecografie se vede daca exista nisip?

gabriellablaga

acum 13 ani

Adevarul este ca nu scrie nimic de acest aspect.

MARI

acum 13 ani

Buna.Am si eu o problema.Am o fetita de 11 ani si la analize i s-a gasit singe in urina.Ce trebuie sa fac?