Salutare,la toata lumea !

Diverse

Postata de Myka.ela cu 10 ani in urma.

Asi avea si eu o intrebare,legata de ceva dureri anale...(tin sa mentionez ca nu am facut nimic dubios in acea zona,fiindca stiu ca multe lume se gandeste la ceva anume,cand aude : "dureri anale" .)....cred ca este vorba de un mic hemoroid care mi-a aparut in acea zona..am fost la farmacie si mi-a dat acele pastile numite "Ibuprofen"...spre rusinea mea nu am cosultat niciun medic..si asi avea nevoie de parerile dumneavoastra..multumesc !

Raspunsuri (7)

victoras

acum 10 ani

Poate fi un mic hemoroid, caz in care nimic nu te ajuta in afara de un supozitor pt.hemoroizi(hemorzon ,hemorsal sau proctoglyvenol)...NIMIC ABSOLUT NIMIC!!!! Incerci sa nu fii constipat in urmat. zile si foloseste,la nevoie un supozitor cu glicerina(Inmoaie scaunul si ajuta la eliminare).In rest, sanatate!!!

Myka.ela

acum 10 ani

Multumesc pentru raspuns..insa am inceput un tratament,care consta in bai cu galbenele si acel Zeolit lichid imbunatatit cu DHQ .

victoras

acum 10 ani

Si,a dat rezultate?Da,baile cu galbenele ajuta in ideea ca cicatrizeaza dar si restul trebuie rezolvat.Mare grija sa nu te constipi !!!

antoneta142936

acum 10 ani

incearca sa mananci tarate 3 linguri de 2 ori pe zi in iaurt, lapte, etc ... pentru evitarea constipatiei. Pentru hemoroizi poti, dupa ce-ti faci igiena, sa bagi sau putina miere sau alifie de galbenele ... inmoaie si ajuta la reasorbtie. Eu te sfatuiesc sa faci si un control. Nu stiu cati ani ai dar ... la cate cazuri de boli de colon exista e mai bine sa nu lasi lucurile la voia intamplarii
Sanatate

Myka.ela

acum 10 ani

Va multumesc pentru sfaturile date..insa tin sa mentionez ca nu am fost deloc constipata...si da,de cand urmez acest tratament cu bai de galbenele,nu mai am dureri si nici senzatii de mancarime . Totusi pentru orice eventualitate,am sa consult si un medic. Multa sanatate celor ce mi-au raspuns !

Radu Tatu

acum 10 ani

Crema cu galbenele + propolis este foarte buna. Vezi hemostop sau propil. Se poate sa ai nevoie de supozitoare daca ai si ceva intern.

Myka.ela

acum 10 ani

Am sa incerc si aceasta varianta,de a folosii supozitoare . Multumesc !