Salut Am nevoie de ajutorul vostru

Diverse

Postata de AjutatimaVAROG cu 10 ani in urma.

Acuma 3 saptamani mi-am taiat unghiile de la picioare . Mi-am taiat un colt din unghie ca era bagata in carne si ma durea enorm de tare . Am scoso Si peste 3 .. 4 zile a inceput sa mi se unfle in zona respectiva ... am pus prafuri nimic . Am fost la un medic mia spus sa pun rivanol cu compres am pus . Si tot este umflat si se face ca un fel de coarja moale akolo nustiu ce sa fak . Va rog ajutatima din inima :)

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa va consulte un medic chirurg pentru a aprecia nevoia de antibiotic.

ajutaimavarog

acum 10 ani

Am inteles am sa ma duc zilele astea la spital .

ajutatimaVArog

acum 10 ani

Mai am o intrebare . Daka am duc la Chirurg sunt sanse sa imi taie din unghie si sa ma curete? Sau sami prescrie antibiotice samis cada umflatura .. ?

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Depinde de aspectul local...ambele variante sunt posibile.