Saliva maronie

Diverse

Postata de leitoxp cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Ma poate ajuta cineva cu lamuriri in ceea ce priveste simptomatogia pe care o am?
Acum 3 zile am avut o extractie dentara ( masea infectata ), dupa extractie nu am prezentat semne de sangerare in schimb pe tot parcursul acestor zile saliva are culoare maronie si este prezenta pe tot parcursul zilei

Raspunsuri (1)

Razvan

acum 10 ani

Eu m-am confruntat acum cativa ani cu o infectie la o masea ceva mai sanatoasa care mi-a fost extrasa de medicul dentist(o masea cu 3 radacini,sau 3 craci)si care s-a lasat cu cca o saptamana jumatate de hemoragie pe gura timp in care inghiteam sange si noaptea in somn iar ziua storceam prosoapele de sange pe la baie,gura amara si dureri minore de stomac(probabil de la sangele ingurgitat)dar de saliva maronie nici nu mai imi aduc aminte. Posibil de la prea mult sange care s-a scurs peste noapte ori este posibil sa existe alte cauze! Consulta acelas medic ori un altul pentru a cere explicatii despre evolutia infectiei. Mergi la medicul stomatolog doar el te poate ajuta!